DOMYKUNICE.cz
tel: 603-413-815
e-mail: syspro@atlas.cz
www.DOMYKUNICE.cz

Kunice | Údolí zlatého potoka | domy | Kunice | rodinné domy | pozemky


Tel: 603-413-815

Mapa lokality

Mapa lokality Kunice Podrobná mapa se všemi pozemky a dispozicí rodinných domů. Více podrobností zde

Poptávka

Svůj zájem můžete projevit zde vyplněním poptávkového formuláře

Kunice a okolí

Kunice

Kunice    MAPY.cz

Obec leží 27 km východně od Prahy. V nadmořské výšce 400 – 500m n.m. V bezprostřední blízkosti obce vede dálnice D1 z Prahy do Brna. Nyní je zde zavedena pražská integrovaná doprava a autobus linky 361 vozí cestující z Velkých Popovic přes Kunice do Stránčic ke každému vlaku. Stanice dráhy a poštu mají Kunice ve Stránčicích.

Kunice

Kunice    MAPY.cz

Elektrifikace obce byla dokončena r.1926 a plynofikace r.2000. Obcí protéká regulovaný potok, dříve zlatonosný. V obci je mateřská škola, odborné učiliště a praktická škola, kde se připravují do zaměstnání handicapované děti. Dále obecní knihovna. Ordinace lékaře v místě není. Občané jezdí do Velkých Popovic a do Říčan.

Zdejší zdravé prostředí je jednou z příčin, že se Kunice stávají rekreační oblastí Prahy. V okolí je 400 chat. Rekreantům i místním slouží dvě restaurace, kde se vaří. Stylová hospůdka u Huberta a hostinec Na staré Faře. V obci je také obchod se smíšeným zbožím. Obecní úřad Kunice spravuje celkem 4 obce, mají celkem 540 obyvatel. V současnosti se obec útěšně rozvíjí. Územní plán počítá s další parcelací pozemků na nové stavby a též se počítá se zřízením průmyslové zóny se vším, co k ní patří. Nejpozoruhodnější kunickou památkou je gotický kostel ze 13. století.

Tisknout

Datum poslední aktualizace této stránky
16. listopad 2014
SystemPro Dům realit